Jak připravit vodní dýmku

 

Je spousta návodů a všemožných způsobů, jak připravit vodní dýmku. My si popíšeme ten nejjednodušší a nejuniverzálnější postup.

Krok 1:

Ze všeho nejdřív bychom měli vodní dýmku umýt, i když jsme ji vymývali po posledním použití. Může se stát, že někde zůstanou nečistoty, které by nám mohli kouření znepříjemnit.

Vyčištění vázy vodní dýmky

Krok 2:
Když jsme vázu i ostatní části dýmky vymyli, můžeme se vrhnout na napuštění vody do vázy. Ve váze by mělo být tolik vody, aby trubku těla přesahovala asi o 2-3 cm. Pokud by bylo vody ve váze hodně málo, kouř by se přes vodu nemohl přefiltrovat. Naopak, pokud by bylo vody hodně, dýmka by šla velmi obtížně tahat.

Sestavení vodní dýmky

Krok 3:

V tomto kroku můžeme přistoupit k sestavení všech částí dýmky. Než ale začneme vodní dýmku sestavovat, měli bychom namočit všechna těsnění do vody, aby nám vodnice na všech místech dokonale těsnila. Jakmile je těsnění mokré, spojíme všechny části dýmky, kromě korunky.

Krok 4:

Důvod, proč jsme na dýmku nenasadili korunku je jasný, abychom mohli lépe připravit tabák. Tabáček do korunky nepěchujeme, ale nadrobíme ho na malé kousky tak, aby mezi nimi mohl proudit vzduch. Obyčejně se do jedné korunky vejde asi 10-15 g tabáku. Můžete se řídit pravidlem, že by tabák měl dosahovat 3 mm pod okraj korunky. To proto, aby se tabák ze s pod nepřipekl na alobal.

Naplněná korunka

Krok 5:

Korunka je nabitá, můžeme se tedy pustit do dalšího kroku. Utrhneme si proužek alobalu, asi 10 cm široký a položíme ho na korunku. Alobal přimáčkneme ke korunce, aby správně těsnil a nikde nemohl unikat vzduch. Zároveň se snažíme, aby byl alobal napnutý, kdyby nebyl, uhlík by se mohl dotýkat tabáku, který by se snadno připekl. Když se nám podařilo alobal na korunku upevnit, uděláme do něj dírky po celé ploše korunky. Dírky by měly být co nejmenší a mělo by jich být asi 30-40. Dírky můžete udělat například špendlíkem, párátkem, ti šťastní z nás mohou použít náušnici své přítelkyně.

 

TIP: (Na děrování dýmek existuje speciální příslušenství, nebo-li děrovač. Děrovače jsou k nalezení v rubrice "Příslušenství" => "Korunky")

Připravená korunka
Krok 6:

Korunku upevníme na tělo dýmky a můžeme se pustit do rozžhavení uhlíku. Pokud používáte rychlo rozpalovací uhlíky, tak je stačí zapálit zapalovačem. Brikety se žhaví velmi obtížně. Můžete je například vložit na chvíli do ohniště nebo krbu.

TIP: (K rozpalování briket se dá využít speciální žhavič na uhlíky, který naleznete v rubrice "Žhaviče")

Žhavení uhlíků

Teď už nezbývá nic jiného, než si dýmku pořádně vychutnat. ;-)

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.