Jak vybrat tu správnou vodní dýmku

Chtěli byste svoji vlastní vodní dýmku, ale nemáte tušení, jak ji vybrat? V tomto článku Vám popíšeme, v čem se jednotlivé dýmky liší, v čem jsou lepší, horší a vy si tak vyberete vodní dýmku přímo pro své potřeby.  

Pro zjednodušení si uděláme osnovu, podle které si dýmku vybereme:

  • Účel vodní dýmky
  • Velikost
  • Počet šlahounů
  • Cena
  • Značka
  • Vzhled

 

Pokud vybíráte svoji první dýmku, je důležité si uvědomit, za jakým účelem bude dýmka používána. Zda bude využívaná velmi často nebo jen párkrát do měsíce. Budete ji brát na párty nebo různé setkání s přáteli anebo bude sloužit pouze pro domácí použití. Dejme tomu, že hledáme vodní dýmku, která bude používaná jen párkrát do měsíce, ale i přesto byste chtěli vzít svoji dýmku na nějakou občasnou párty, či posezení s kamarády.

Taková dýmka, která je vhodná pro občasné posezení s přáteli by neměla být moc veliká, abychom ji snadno mohli přepravovat. Řekněme tedy, že chceme dýmku, která bude vysoká od 35-50 cm.

Počet šlahounů by měl být větší než jedna, abychom při posezení nemuseli čekat až se nám uvolní hadice (šlahoun). Chceme tedy dýmku s větším počtem šlahounů 2-3. 

Cena je pro výběr dýmky naprosto klíčová, protože od ceny se odvíjí všechny ostatní parametry od velikosti až po její vzhled a funkčnost. Řekněme, že máme rozpočet od 300-500 Kč.

Značka pro začínající kuřáky není až tak důležitá. Pokud již ale máte zkušenost s vodními dýmkami, rozhodně doporučujeme se nad tímto parametrem zamyslet.

Nám ale prozatím na značce nezáleží, chceme jen, aby měla dobrou funkčnost.

Se vzhledem bohužel neumíme poradit, jelikož se každému líbí něco jiného. V naší nabídce si ale určitě každý z Vás vybere. V našem obchodu je k nalezení přes stovku vodních dýmek různých tvarů, typů, vzhledů a barev.

Zvolili jsme si, jak by měla být dýmka velká, za jakým účelem bude využívaná, kolik by měla mít šlahounů, jakou by měla mít značku a zvolili jsme si její maximální cenu.

Teď k výběru. Připravili jsme si pro Vás pomůcku, která Vám pomůže si dýmku v našem obchodu vybrat.

 

Dýmky pro občasné použití, posezení s kamarády, velikost 35-50cm, cena 300-500Kč :

 Pokud jste si zvolili takovéto parametry, můžeme vám doporučit pouze vodní dýmky Top Mark, které se vyrábí kompletně ručně. Novodobá verze tohoto typu vodních dýmek je obohacena kvalitnější hadicí s acrylic koncovkami. Pojistný ventil je možný zaměnit za další hadici. Výrobce TopMark dokázal, že i za málo peněz můžete pořídit vodní dýmku s jednoduchým, ale krásným vzhledem.

Konkrétně jsou to tyto vodní dýmky - Vodní dýmky Top Mark Eset 46 cm 2 hadice

 

Dýmky pro časté použití, domácí použití i posezení s přáteli, velikost 40-60cm, cena 500-1200Kč :

 Zde už máte na výběr z více značek vodních dýmek. Doporučili bychom Vám značku Aladin, Top Mark.

Vodní dýmky Aladin jsou velice kvalitní dýmky, kvůli kterým se vyplatí připlatit. Získáte tak kvalitu, která odpovídá ceně. Vybrat si můžete ze spousty tvarů vázy, barvy i velikosti. Jde jen o to, co se Vám líbí. Vodní dýmky Aladin řadíme díky své funkčnosti, kvalitě zpracování a designu k nejlepším dýmkám této cenové hladiny.

O vodních dýmkách Top Mark jsme již psali o pár řádků výše. Teď se ale podíváme o jednu cenovou hladinu výše. 

 

Dýmky pro časté použití, spíše pro domácí použití, velikost 50-70cm, cena 1200-2000Kč :

Zde doporučujeme vodní dýmky Sahara Smoke, které jsou skvěle zpracované, nádherné vodní dýmky s dlouholetou tradicí. Jsou typické svým nepřekonatelným designem a kvalitou. Dodáváme je s kompletním příslušenstvím. Dýmky mají keramické  korunky Vortex, tácek s vyraženým logem Sahara Smoke, kvalitní hadici, kovové tělo a vázu s velice dobrou stabilitou. Samozřejmostí je taška na vodní dýmku pro snadné přenášení.

Nezapomeňte se poohlédnout po vodních dýmkách Aladin, které jsou pro toto použití také velice vhodné. U této značky sledujte vyšší cenovou hladinu.

 

Dýmky pro velmi časté použití, domácí použití, velikost 30-100cm, cena 2000Kč a výš.

Zde si můžete vybrat opravdu kvalitní dýmku, která bude splňovat všechny Vaše očekávání. Tyto dýmky mají většinou velký objem vázy a pokud je dopravíte na nějakou akci, přátelé z ní budou nadšení i přesto ale doporučujeme tyto dýmky užívat jen doma. ;-)

Nádherné vodní dýmky Khalil Mamoon mají celomosazné tělo s rytinami, které dodávají dýmkám eleganci. Všechny vodní dýmky značky Khalil Mamoon jsou vyráběny kompletně ručně, což zajišťuje perfektní zpracovanost a kvalitu, kterou ocení nemálo uživatelů vodních dýmek. Jsou navrženy pro časté použití. Dodávany jsou společně s keramickými korunkami Salamander.

Celokovové dýmkyEl Nafes jsou profesionální vodnice s celomozasným tělem, které je zdobeno rytinami. Vodní dýmky El Nafes jsou navržené pro velmi časté použití. Jsou oblíbené především čajovnami, díky své funkčnosti, ceně a funkčnosti. K těmto dýmkým prodáváme i kvalitní keramické korunky Salamander, které se vyrábí v České republice.

Vodní dýmky Farida jsou profesionální dýmky vytvořené pro velmi časté použití. Jsou vhodné pro čajovny, ale i pro náročné uživatele, kteří ocení preciznost a krásu dýmek Farida. Jejich celomosazné tělo s rytinami a velký objem vázy příjemně ochladí kouř, který je díky tomu kvalitnější a chutnější. V sadě s těmito krásnými dýmkami prodáváme i keramické korunky Salamander.


Turecké vodní dýmky 
Oduman jsou nádherné díky své skleněné váze, která má netradiční vzhled. Dýmce dodává šmrnc i krásný kovový tácek a silikonová hadice. Třešničkou na dortu je LED podsvícení, které je zabudované ve spodní části vázy. Trubka dýmky má velký průměr a zajišťuje tak výborný tah kouře. Hadice je silikonová a má nerezovou koncovku. Pro lepší pohodlí lze snadno upevnit k dýmce pomocí držáku.

Exkluzivní vodní dýmky UNITY jsou vytvářeny z kvalitních materiálů v západní Evropě. Jde o jednu z nejkvalitnějších vodních dýmek v naší nabídce. Váza je vyrobena z borosilikátového skla. Tělo a korunka je vyrobena z ušlechtilé hliníkové slitiny. Hadice je silikonová a dá se tedy vyplachovat vodou. Oproti ostatním dýmkám má UNITY rozšířený průměr vnitřní trubky a tak zaručuje opravdu extra velký tah srovnatelný s mnohem většími dýmkami. Celokovové tělo a veliká váza dokáže dokonale ochladit kouř, který je pak mnohem chutnější. Dýmka je velice stabilní, díky kuželovému tvaru vázy. Trojité silikonové těsnění zaručí dokonalou těsnost. Velká korunka pojme spoustu tabáku, který si pak můžete užít mnohem déle. Lze použít uhlíky s průměrem i 40mm.

 

Naši nabídku velmi často aktualizujeme a upravujeme, proto se omlouváme, pokud některá značka vodních dýmek momentálně není skladem. Každopádně, pokud jsme nějakou značku vyřadili z prodeje, byla nahrazena jinou! ;-)

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.