Jak vyčistit vodní dýmku

 

Rozložená vodní dýmka

Pokud jste uživatelé vodní dýmky, určitě víte, jaké to je, když musíte vodní dýmku vyčistit. Ne úplně každému se do této činnosti chce, kór když zrovna skončila 

párty, všichni už jdou spát a vy musíte v koupelně drhnout vodnici. Je to ale opravdu potřebné. Bez vyčištění by mohla dýmka nehezky zapáchat, všude by zůstala nečistota a zápach by se mohl lépe usadit. To by před dalším kouřením znamenalo dát si více práce s čištěním. Jak tedy dýmku správně vyčistit? Každý na to má jiné způsoby. Já zde napíši svůj vlastní postup, který používám.

Jak na to?

Hned po tom, co dokouříte, dýmku celou rozdělejte a položte její části někam na stůl.

 

Vázu můžete protáhnout štětkou, která je většinou součástí balení s vodní dýmkou. Do vázy pak můžete přidat trochu jaru a vody. Mírně s ní zatřepte, aby se v ní vytvořila pěna. Takhle vázu můžete nechat chvíli odstát. Pokud by i přes to šel z vázy cítit zápach, můžete do ní dát trochu písku a napustit ji vodou. Tohle mi vždy pomohlo.

Čištění vázy

Po tom, co si poradíte s vázou, můžete se vrhnout na čištění těla. Opět ho protáhneme štětkou a opláchneme vodou s jarem. Důležité je, vyndat a opláchnout kuličku, která je ve ventilku. Jinak by se mohla přilepit a ventil by se tím ucpal. U vodních dýmek, které mají kovovou kuličku je důležité ji důkladně usušit, aby nám ve ventilku nezarezla.

 Čištění těla

Z korunky kleštěmi odrbejte připečený tabák a umyjte ji pod vodou. Samozřejmě i do třetice můžeme použít jar. Od jaru však musíte všechny části pořádně omýt, aby nám například na korunce nebo váze nevyschnul.

 Čištění korunky

Další důležitá část je šlauch. Tato část je velice zrádná, protože některé se vodou vymývat nesmí. Je dobré si zjistit z čeho je šlauch vyrobený a až pak začít s čištěním. Pokud je celý gumový nebo silikonový není co řešit. Můžeme ho jednoduše vypláchnout vodou. Ostatní druhy většinou stačí uchopit za konce a vyklepat je například přes postel nebo přes deku. Dejte si však pozor, abyste trubku neponičili. Někteří jedinci radí profouknout hadici kompresorem. Rozhodně bych to nedělal se šlauchy, které mají v sobě papírové vystýlky. V kompresoru je velký tlak, který by mohl vystýlky potrhat.

Čištění hadice


Když už jsme vodní dýmku vyčistili můžeme ji nechat oschnout někde na tarásku anebo si ji smontovat a čekat až se zase ušpiní! :-)

Sestavená vodní dýmka

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.